PO ZABIEGU

Pamiętaj, aby prawidłowo pielęgnować rzęsy – do demakijażu używaj wyłącznie płynu micelarnego. Polecam uzupełniać rzęsy co 3 tygodnie, aby utrzymać efekt zabiegu, oraz w celu doczyszczenia trudno dostępnych miejsc. Przed uzupełnieniem dokładnie umyj swoje rzęsy (używając do tego palców, nie płatków bawełnianych).

Po zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs należy przez 48 h szczególnie o nie dbać.

Po zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs należy przez 48 h chronić rzęsy przed ciepłem, parą i wodą.

HIGIENA 48 H PO ZABIEGU

WILGOĆ : Pamiętaj , aby przez pierwsze dwie doby nie narażać rzęs na wilgoć i ciepło. Nie prasuj z użyciem pary, nie płacz, nie krój cebuli, nie stój w kuchni gdzie dużo się gotuje, nie korzystaj z basenu, sauny, solarium.

WYSIŁEK FIZYCZNY: Po zabiegu nie polecam wyczerpujących treningów fizycznych – pocimy się a potem bierzemy prysznic, co działa na niekorzyść dla rzęs.

KROPLE DO OCZU: Część z Was po zabiegu ma podrażnione oczy, naturalnie w takiej sytuacji sięgacie po krople łagodzące. Pamiętaj jednak, aby robić to rozważnie – krople się skrystalizują na rzęsach i obluzują spoinę.

FRYZJER: Amoniak obecny w farbach ma ogromny wpływ na trwałość spoiny kleju w ostatniej fazie polimeracji. Problem z nietrzymaniem się rzęs mają nie tylko klientki, ale również fryzjerki.

TŁUSZCZ: Tłuste kosmetyki nakładane na twarz wieczorem mają ogromny wpływ na odklejanie się rzęs. Zalecam powstrzymać się na jeden-dwa dni od stosowania takich konsystencji i delikatnie nawilżyć twarz lekkim kremem omijając okolice oka i powieki.

ALKOHOLE: Nie polecam również do dwóch dni po zabiegu używania toniku z zawartością alkoholu ani przecierania twarzy dermatologicznymi płynami z ich zawartością.

BASEN, SOLARIUM, SAUNA: Jeśli pójdziesz na basen, solarium lub saunę w ciągu pierwszych 48h po zabigu, również narazisz rzęsy na brak trwałości po aplikacji ponieważ szkodzą im wilgoć i ciepło znajdujące się w tych miejscach.